Collection: My Korean School - All Korean Classes
2025 ENROLMENT NOW OPEN !
- New Curriculum for 2025 classes!
- Activity-based classes with speaking practice.
- Face to face classes in the CBD of Melbourne
- Receive a 10 percent discount by registering in advance.
- $406 -> $365.4
The school will be closed for the Easter holidays (April 18-21) and on April 25 (ANZAC Day). During this period, there will be no classes.
All affected classes will be postponed by one week accordingly.
-
TOPIK Private Lessons
- Regular price
- from $384.00
- Sale price
- from $384.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
TOPIK I Preparation Live Online
- Regular price
- $228.00
- Sale price
- $228.00
- Regular price
-
$274.00 - Unit price
- per
Sold out -
Lunchtime 45 Min. Live Online
- Regular price
- $245.00
- Sale price
- $245.00
- Regular price
-
$264.00 - Unit price
- per
Sold out -
Step By Step Class Online
- Regular price
- $325.00
- Sale price
- $325.00
- Regular price
-
$396.00 - Unit price
- per
Sold out -
Traditional Korean Pattern Mobile Workshop
- Regular price
- $55.00
- Sale price
- $55.00
- Regular price
-
$65.00 - Unit price
- per
Sold out -
Language Exchange 2025
- Regular price
- $6.00
- Sale price
- $6.00
- Regular price
-
$12.00 - Unit price
- per
Sold out -
New Year Event 2025
- Regular price
- $22.00
- Sale price
- $22.00
- Regular price
-
$45.00 - Unit price
- per
Sold out -
Year-End Party 2024
- Regular price
- $54.00
- Sale price
- $54.00
- Regular price
-
$54.00 - Unit price
- per
Sold out -
Kkakdugi Workshop March 2024
- Regular price
- $55.00
- Sale price
- $55.00
- Regular price
-
$85.00 - Unit price
- per
Sold out -
Korean Folk Painting Workshop - 3.5 hours
- Regular price
- $73.00
- Sale price
- $73.00
- Regular price
-
$79.00 - Unit price
- per
Sold out -
K-pop (Goblin OST) singing lessons with Jun
- Regular price
- $124.00
- Sale price
- $124.00
- Regular price
-
$140.00 - Unit price
- per
Sold out -
My Korean School Gift Card
- Regular price
- from $6.00
- Sale price
- from $6.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out
- Previous page
- Page 2 of 2